Konferencje

III Krajowa Konferencja Arachnologiczna, Łódź-Spała 2015

Szanowni Państwo,

 

W imieniu Zarządu Sekcji Arachnologicznej Polskiego Towarzystwa Zoologicznego oraz Uniwersytetu Łódzkiego pragniemy Państwa zaprosić na „III Krajową Konferencję Arachnologiczną”, która odbędzie się w dniach 18-20 września 2015. Gospodarzem konferencji jest w tym roku Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Wykłady plenarne i popularyzatorskie w pierwszym dniu obrad odbędą się w gmachu B Wydziału BiOŚ UŁ, przy ul. Banacha 1/3 w Łodzi, natomiast na dwa kolejne dni, w których zaplanowaliśmy wykłady specjalistyczne oraz warsztaty arachnologiczne przeniesiemy się do Terenowej Stacji Przyrodniczej UŁ w Spale.

 

Sekcja Arachnologiczna PTZool zrzesza specjalistów z różnych dziedzin biologii, m.in. ekologów, fizjologów, ekotoksykologów, systematyków, znawców arachnofauny oraz ekologów behawioralnych. Nasze konferencje adresowane są przede wszystkim do studentów, doktorantów i pracowników naukowych zainteresowanych różnymi aspektami biologii pająków i kosarzy. Chcielibyśmy, aby spotkania były inspiracją dla młodego pokolenia badaczy, poszerzały horyzonty naukowe i sprzyjały nawiązywaniu współpracy pomiędzy różnymi dziedzinami, w których pająki mogą być organizmami modelowymi.

 

W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji,

 

Marzena Stańska i Maciej Bartos

 

Miejsce

Dzień 1: Budynek B Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ: ul. Banacha 1/3, 90-237 Łódź [mapa]

Dzień 2 i 3: Terenowa Stacja Przyrodnicza UŁ w Spale: ul. Wojciechowskiego 14, 97-215 Spała [stacja], [galeria]

 

Terminy

Zgłoszenie uczestnictwa: do 15 lipca [Formularz zgłoszenia uczestnictwa]

Zgłoszenie wystąpienia: do 15 lipca [Formularz zgłoszenia wystąpienia]

 

Koszt

Uczestnictwo w wykładach plenarnych w pierwszym dniu konferencji nie wiąże się z żadnymi opłatami, ale osoby planujące swój udział powinny przesłać formularz zgłoszenia uczestnictwa. Koszt uczestnictwa w całej konferencji wynosi 220 zł i obejmuje m.in. 1 obiad w Łodzi i 1 w Spale, 2 śniadania, 2 kolacje oraz 2 noclegi.


Ostatni komunikat (4.09.2015) [Do pobrania]

Program konferencji [Do pobrania]