Literatura

Biblioteka arachnologiczna

 

Biblioteka Sekcji Arachnologicznej PTZool

 


 


Od wielu lat Katedra Zoologii na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlach (adres poniżej) jest ośrodkiem skupiającym najliczniejszą w Polsce grupę arachnologów. Pracujemy w dwóch zespołach badawczych. Zajmujemy się badaniami z zakresu systematyki, ekologii i zoogeografii pająków. Na stałe związana jest z nami liczna grupa studentów, często już od pierwszego roku studiów.

W tym okresie udało się nam zgromadzić dość obszerny zbiór prac poświęconych pająkom. Obecnie dysponujemy publikacjami dotyczącymi araneofauny Polski i częściowo innych krajów Europy, oraz bogaty zbiór prac o Salticidae świata. Mimo iż coraz więcej artykułów można znaleźć w internecie, nadal wiele starszych opracowań jest dostępnych jedynie w formie papierowej.
Pragniemy, by również inni arachnolodzy mogli z korzyścią dla nauki, mieć dostęp do zgromadzonej literatury. W związku z tym wygospodarowaliśmy niewielkie pomieszczenie na Biblioteczkę Arachnologiczną (zdjęcia poniżej), w którym można przejrzeć publikacje na miejscu. Ze względów technicznych nie przewidujemy możliwości wysyłania prac pocztą.

 

 

 

 

Zwracamy się równocześnie do wszystkich arachnologów
o przysyłanie nadbitek swoich prac na adres:


Sekcja Arachnologiczna PTZool
Katedra Zoologii
Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

 


Z góry dziękujemy za współpracę!

    

 


Nasza biblioteka: