Konferencje

IV Krajowa Konferencja Arachnologiczna, Katowice 2016

Szanowni Państwo,

w imieniu Zarządu Sekcji Arachnologicznej Polskiego Towarzystwa Zoologicznego oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pragniemy Państwa zaprosić na IV Krajową Konferencję Arachnologiczną, która odbędzie się w dniach 09-11 września 2016 r. Gospodarzem konferencji jest w tym roku Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego.

Wykład plenarny oraz pierwsza część sesji referatowych w pierwszym dniu Konferencji odbędzie się w budynku Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, przy ul. Bankowej 9 w Katowicach, natomiast na dwa kolejne dni przeniesiemy się do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku (WPKiW), hotel Skaut, aleja Harcerska 3, Chorzów.

Po sesjach referatowych zaplanowano dwie wycieczki:
  •    do zabytkowej kopalni węgla kamiennego "Guido" w Zabrzu,
  •   do Zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Żabie Doły", czemu towarzyszyć będzie wykład dotyczący rekultywacji terenów poprzemysłowych.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminów oraz miejsca wycieczki.

 

Sekcja Arachnologiczna PTZool zrzesza specjalistów z różnych dziedzin biologii, m.in. ekologów, fizjologów, ekotoksykologów, systematyków, znawców arachnofauny oraz ekologów behawioralnych. Nasze konferencje adresowane są przede wszystkim do studentów, doktorantów i pracowników naukowych zainteresowanych różnymi aspektami biologii pająków i kosarzy. Chcielibyśmy, aby spotkania były inspiracją dla młodego pokolenia badaczy, poszerzały horyzonty naukowe i sprzyjały nawiązywaniu współpracy pomiędzy różnymi dziedzinami, w których pająki mogą być organizmami modelowymi.

 

W imieniu Przewodniczącej Sekcji Arachnologicznej oraz Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Konferencji,
dr Marzena Stańska i dr hab. Agnieszka Babczyńska

 

 

 

 Informacje szczegółowe

W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą: dr hab. Agnieszka Babczyńska, dr hab. Grażyna Wilczek, dr Elżbieta Szulińska, mgr Marta Sawadro, mgr Agata Bednarek, mgr Monika Stalmach, mgr Michał Krzyżowski.


Miejsce Konferencji:
Dzień 1: Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, ul. Bankowa 9, Katowice.
Dzień 2 i 3: Hotel Skaut, Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku (WPKiW), hotel Skaut, Aleja Harcerska 3, Chorzów.
Forma prezentacji wyników:
Uczestnicy Konferencji mogą wygłosić referat (czas trwania – 15 minut) lub zaprezentować poster (rozmiar posteru w formacie max. A0). Streszczenia referatów zostaną opublikowane w postaci książki abstraktów. Należy je przygotować ściśle według podanego wzoru [Wzór streszczenia].
Terminy:
Zgłoszenie uczestnictwa do 21 sierpnia 2016 r. [Formularz zgłoszeniowy].
Zgłoszenie wystąpienia oraz przesłanie streszczenia referatu do 21 sierpnia 2016 r.
Uiszczenie opłaty konferencyjnej do 15 sierpnia 2016 r. [Dane do przelewu].
Koszt:
Organizatorzy zapewniają pokrycie kosztów noclegów oraz śniadań w hotelu Skaut w Chorzowie Koszt Uczestnictwa w Konferencji wynosi 65 zł i obejmuje m.in. 2 obiady (w piątek oraz sobotę) oraz przejazdy do miejsca docelowego wycieczek (Zabrze i Bytom). Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszt biletu do Kopalni Guido, kolacje, itp.
Wycieczki:
Wycieczka do Zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Żabie Doły" w Bytomiu odbędzie się dnia 9 września 2016 r. (piątek). O zwałowiskach górniczo-hutniczych oraz o rekultywacji tych terenów opowie prof. UŚ Adam Rostański. Ze względu na charakterystykę terenu prosimy o zabranie stroju terenowego i odpowiedniego obuwia trekkingowego, a także zabranie lornetek, które umożliwią obserwacje bogatej awifauny obszaru. Więcej informacji na temat "Żabich Dołów" dostępna jest na stronie Urzędu Miasta Bytom.
Wycieczka do zabytkowej kopalni węgla kamiennego "Guido" w Zabrzu odbędzie się dnia 10 września 2016 r. (sobota). Zaplanowano zwiedzanie poziomów 170 m oraz 320 m pod ziemią. Koszt biletu wstępu to 43 zł (bilet normalny) oraz 39 zł (bilet ulgowy). Czas zwiedzania to około 2,5 h. Prosimy o zabranie obuwia terenowego. Więcej informacji na temat kopalni "Guido" dostępne na stronie Obiektu.
 

W razie wątpliwości i pytań zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie #48/32/3591676.